Sibiu
Publicat cu 6 luni în urmă

Rolurile si responsabilitatile jobului:

• Identifica nevoile departamentelor client, conduce procesul de evaluare si selectare a furnizorilor, organizeaza procesul de ofertare, conduce procesul de negociere si incheie contracte privind achizitionarea bunurilor si/sau serviciilor parte a categoriei de care este responsabil, precum si din cadrul unor proiecte speciale, cu respectarea intocmai a politicii si procedurii de achizitii a Scandia Food SRL. Dezvolta si administreaza relatiile de afaceri cu furnizorii.
• Se implica in construirea si dezvoltarea planului anual de afaceri in achizitii, fiind responsabil la nivel operational pentru implementarea acestuia, precum si a strategiilor si proiectelor stabilite.
• Monitorizeaza piata furnizorilor si a categoriei de bunuri/servicii de care este responsabil, informeaza superiorul direct si departamentele interne din cadrul organizatiei asupra schimbarilor aparute in piata care pot avea un impact asupra organizatiei, formuleaza propuneri cu privire la actiunile pe care organizatia ar trebui sa le urmeze.
• Efectueaza studii si cercetari specifice, bazate pe combinarea diferitelor informatii financiare, comerciale si practicilor pietei, in vederea identificarii de noi oportunitati de afaceri care au legatura cu planurile de investitii ale organizatiei.
• Intocmeste rapoarte specifice.
• Administreaza reclamatiile externe (furnizori) si interne (clienti).
• Este responsabil pentru coordonarea activitatii de colectare a informatiilor interne si externe in vederea evaluarii performantei furnizorilor, conform procedurii in vigoare.

Profil candidat:

  • Studii superioare economice;
    • Experienta: intr-o pozitie similara intr-un departament de achizitii minim 3 ani;
  • Excelente abilitati de negociere;
    • Demonstreaza: competente foarte bune in comunicare si relationare, simt de raspundere, integritate profesionala, lucru in echipa, motivatie pentru dezvoltare profesionala.
    • Solide cunostinte de operare PC (MS Office)
    • Limba engleza: scris/ conversatie nivel avansat
  • Locatie: Sibiu

Date despre dumneavoastră

A valid email address is required.