Posturi disponibile

Bucătar

Tipul ofertei: Full time

Locul ofertei: Bucureşti

Responsabilitati principale:

  1. Primeste de la bucatarul sef indicatiile cu privire la actiunile din ziua respectiva.
  2. Asigura aprovizionarea doar daca au aparut modificari in lista cu actiuni si la schimbarea preparatelor; isi verifica marfa din magazie, daca corespunde necesarului si cerintelor.
  3. Impreuna cu ajutorul bucatar incepe prepararea mancarurilor care i-au fost repartizate.
  4. Controleaza si raspunde de calitatea produselor ce sunt folosite la preparare dar si a produsului finit obtinut.
  5. Participa la pastrarea in conditii optime de igiena, temperatura atat a marfurilor cat si a materiilor prime necesare si a produselor finite; se asigura de respectarea gramajelor necesare
  6. Raspunde de respectarea normelor de consum stabilite prin retetar si minimizarea rebuturilor, pierderilor de productie
  7. Raspunde de degustarea si aspectul final al produselor realizate
  8. Asigura ambalarea si etichetarea corespunzatoare a produselor finite conform specificatiilor de recipiente, cantitati, forme, termene de valabilitate agreate impreuna cu seful direct
  9. Asigura predarea produselor finite pe baza comenzilor catre agentul de livrare
  10. Raspunde de pastrarea produselor finite in conditii igienico-sanitare specificate de normele sanitaro-veterinare si de securitate
  11. Raspunde in calitate de gestionar pe toata perioada cat primeste, manevreaza, stocheaza materia prima, produsele semifabricate sau fabricate in cadrul cantinei pe care o coordoneaza; raspunde de realizarea lunara a inventarului de materii prime si obiecte de inventar aflate in gestiunea sa
  12. Asigura si raspunde de receptia corecta si la timp a materiilor prime intrate in gestiunea cantinei coordonate
  13. Raspunde zilnic de efectuarea curateniei in spatiul de productie conform normelor sanitar-veterinare si cu produse admise pentru igienizarea in spatii de alimentatie publica.

Cerinte:

  • - Buna cunoastere si aplicare a procedurilor de calitate;
  • - Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
  • - Bune abilitati de planificare, organizare
  • - Orientare catre client;

Casier

  1. Asigura gestionarea operatiunilor de casa, se ocupa cu incasarea de numerar,tichete,carti de credit, etc.
  2. Asigura o servire exceptionala clientilor respectand standardele Scandia Sibiu, sugereaza produse, promotii, respecta principiile dupa care se lucreaza in companie-“ Excelenta Servirii cu Dichis” (flexibilitatea fata de toti clientii Scandia Sibiu, concentrare pe clienti).
  3. Respecta timpii de servire comform standardelor (P.S.O.) invatate in perioada de pregatire.
  4. Respecta procedurile standard de rezolvare a plangerilor clientilor.
  5. Are obligatia de a respecta: procedura F.I.F.O., standardele de igiena a restaurantului, a produselor, respecta regula interna de maxima strictete si prevenirea contaminarii.
  6. Participarea la inventarele zilnice, saptamanale si lunare.
  7. Are obligatia sa predea gestiunea comform totalului citit de casa fiscala la sfarsitul turei.
  8. Respecta standardele de asamblare a comenzii.
  9. Asigura si pastreaza curatenia pe tot parcursul zilei in zona de servire si zonele complementare si pastreaza curatenia zilnica a utilajelor aferente postului.
  10. Angajatul va da dovada de maxima atentie in folosirea utilajelor, pastrarea acestora in stare de functionare si va anunta imediat aparitia defectiunilor in vederea remedierii acestora.
  11. Va respecta regulile de prevenire a accidentelor, a incendiilor si securitate invatate in perioada de pregatire.
  12. Va raspunde de calitatea produsului finit vandut clientilor si va coopera cu ceilalti membrii ai echipei in asigurarea continuitatii acesteia.

Cerinte:

Lucrător producţie

Locul ofertei: Sibiu

Nivel cariera: fără experiență

Profil candidat:

  • Studii minim 8 clase;
  • Demonstreaza spirit de echipa, simt de raspundere, atitudine pozitiva.